Výhody montovaných domov

Dekorácia

Rýchlosť výstavby

Oproti klasickým murovaným domom majú montované domy na kľúč niekoľko výhod. Prvou výhodou je ušetrený čas, tu môžeme hovoriť o ušetrených rokoch čakania na svoje vlastné vysnívané bývanie. Nízkoenergetické domy sa vyznačujú rýchlym procesom výstavby od základov až po strechu. Okrem bežného postupu pri riešení základovej dosky sa konštrukcia a strecha postaví pomerne rýchlo. Ďalšou výhodou je už podľa názvu – dom na kľúč – stavba, ktorú firma postaví a odovzdá už ako hotové bývanie k nasťahovaniu. Dôvodom je suchý proces výstavby – odpadá čas na schnutie muriva, lepidiel a omietok. Jediný vlhký proces dosť dôležitý je vyzretie základovej dosky a poteru. Čo  spravidla trvá 3 – 4 týždne samozrejme podľa počasia.

Cena

Pomerne dôležitým faktorom je i cena. Montovaný dom je spravidla lacnejšia varianta než klasický murovaný dom. Pokiaľ chcete bývať takmer okamžite, nie je lepšieho riešenia než práve stavba nízkoenergetického montovaného domu. U domu na kľúč nie je dôvod obávať sa nepríjemnostiam pri financovaní, v súčastnosti už ponuka bánk myslí aj na hypotekárne úvery na montované domy.

Životnosť

Obvod domu je postavený zo SIP panelov, ktoré sú vyrábané sendvičovou metódou. Vďaka OSB doskám na všetkých stenách z oboch strán získa montovaný dom stabilitu, ktorá sa prinajmenšom rovná murovanému domu. Jeho životnosť je garantovaná na desiatky rokov, pri adekvátnej starostlivosti môžeme hovoriť o storočí. K stavbe domu na kľúč je možnosť získať kompletnú projektovú dokumentáciu celkom zadarmo, čím ušetríte stovky Eur.

Ďalšie výhody

  • menej betónu a práce na základoch, to znamená úsporu financií o 20 – 25 %
  • suchý proces výstavby, možnosť montáže v každom ročnom období
  • nízka hmotnosť panelov, to znamená nízke náklady na prepravu a manipuláciu s nimi
  • veľké formáty panelov, z toho plynie rýchla výstavba a nižšie tepelné straty keďže nevzniká toľko tepelných mostov
  • menšia hrúbka stien, to znamená väčší vnútorný priestor (pri dome s rozlohou 150 m2 je rozdiel cca 14 m2, čo Vám ponúka ďalšiu miestnosť naviac)
  • pre veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti Vám vzniká úspora nákladov na kúrenie
  • univerzálne a variabilné použitie panelov